Ismét egy közlekedési vita Jász-Nagykun-Szolnok megyében – bizony itt is sokan szabálytalanok

Megosztás

Jászberényben a STOP tábla és az alatta levő egyértelmű kiegészítés ellenére rengeteg autós azt gondolja, nekik ott nem kell elsőbbséget adni a kerékpárosok számára. De, kell. Ebből alakult ki már nem az első vita.

Fényképekkel illusztrálva osztotta meg a nagyérdeművel E. Tamás ezt a közlekedési problémát. Három táborra oszlottak a helyiek, az egyik csapat szerint az autósnak elsőbbsége van, a biciklisek rosszul tudják, a második csapat szerint a biciklisnek van minden körülmények között elsőbbsége, a harmadik csoportot a bizonytalanok alkotják.

Íme Tamás eredeti bejegyzése: “Valaki magyarázza már el nekem, miért hiszi bárki is, hogy a Bercsényi úton a könyvtárnál nem kell elsőbbséget adni a bicikliseknek? Vagy amúgy bárhol is a város bicikliútjainak 80%-án. Alapból STOP tábla van! Tehát meg kell állni.

Legjobb tudomásom szerint végig a főúttal párhuzamosan elsőbbsége van a kerékpárosoknak is. Egészen a Jásztelki út végétől a vasútig. Egy kereszteződés van, ahol kötelező elsőbbséget biztosítani az autósoknak. Az pedig a volt ADU körforgalomnál van.

Utána a Vaspálya utcánál kell megállni és áttolni a biciklit. Mivel sokakat érint a probléma, és nap mint nap bosszúságot okoznak a teljesen deviáns sofőrök, akik szabálysértést követnek el. Majd utána akár fenyegetnek. És itt konkrétan már a lányok, asszonyok, nők sem kivételek. Nem csak a 150 kilós BMW-s csávók.

Mellékelek néhány képet, ahol látszik egyértelműen, hol kell leszállni a bicikliről. És hol kell befogni a szabálytalan autósnak, valamint ahol a “szálljál le” meg a “le kell szállni” kifejezéseket helytelenül használják” – írta Tamás. Ám túl sok volt a vita az eredeti bejegyzés alatt, így kiegészítést is kapott a szerzőtől.

Frissítés: “Mivel láthatóan még továbbra is állítják le kell szállni. Kérdezem akik kezéből ezek az emberek ki kerülnek jogsisként, hogy ezt nem tanulják meg a tanítványok? Vagy nem akarják? Vagy nem is tanítják? Vagy csak azt tanulják meg, hogy kell megállni az üres körforgalom előtt, ahol nem kell megállni? És hogyan haladjunk városon belül 25km/h-val” – írta kissé kritikusabban.

Tökéletes kiszolgálás. Aki ezek után sem érti, ne nagyon menjen forgalomba járművével, mert komoly veszélyt jelenthet a többi közlekedő számára. De azért egy extra segítség:

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek